Методична робота
Загальношкільні батьківські збори
Пемпусь І.В., директор школи у своєму виступі ознайомив батьків з такими аспектами роботи школи, а саме:
- соціальний паспорт школи;
- педагогічний склад;
- навчально-методична робота;
- виховна робота;
- стан забезпечення підручниками;
- робота ДНЗ;
- організація та стан харчування;
- опалення школи, дотримання температурного режиму;
- підвіз учнів.
Директор школи довів до відома батьків про роботи, які були проведенні у школі при підготовці до нового навчального року: ремонт відмостки та доріжки біля школи, заміна каналізації, ремонт класу для занять фізкультурою, поточний ремонт класів, часткова заміна підлоги та інше.
По другому питанню порядку денного Пемпусь І.В. ознайомив батьків із деякими змінами, які будуть відбуватися в освітній галузі за новим Законом України «Про освіту». Світа Г.І. заступник директора школи розказала про особливості в освітньому процесі в початковій школі за програмою «Нова українська школа».Після чого відповіла на запитання батьків.
Світа Г.І. провела батьківський всеобуч про те, що заважає та що сприяє дітям бути успішними в навчанні, наголосила про партнерство між батьками та учителями при вихованні та навчанні дітей.
Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність
На базі Підлісецької ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом Пемпуся І.В. 3 листопада відбулося педагогічне читання на тему : «Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність».
Заступник директора з навчально-виховної роботи Світа Г.І. ознайомила педагогів з планом проведення педчитань та представила виступаючих.
Маскаль Г.М., вчитель математики, в своєму виступі зазначила , що на сучасному етапі освіта виступає одним із головних чинників розвитку людини. Економіка знань, інформаційна економіка, побудова високотехнологічного і громадянського суспільства, трансформація інститутів, що відповідають вимогам теперішнього часу - все це ґрунтується на освіті і вихованні. Тому пошук нових, більш ефективних моделей навчально-виховного процесу та вивчення досвіду педагогічного новаторства є актуальною і своєчасною проблемою. Дебера Я. А., вчитель зарубіжної літератури, підвела підсумки і сказала , що сталий розвиток України потребує трансформації педагогічної діяльності і технологій педагогічно-виховного процесу, підвищення якості і ефективності Української освітньої системи. Тому дослідження у сфері педагогічного новаторства набувають особливого значення, а досягнення і досвід доцільно широко використовувати і впроваджувати у практику.
В обговоренні виступу взяли участь всі педагогічні працівники.
Декада молодого педагога
На базі Підлісецької ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом Пемпуся І.В. з 23.10 по 27.10 проходила Декада молодого педагога на тему: «Формування особистості вчителя - основа розвитку освіти».
Завдання школи у роботі з молодими вчителями : сприяти постійному творчому зростанню, формуванню педагогічної майстерності;допомогти у плануванні та організації роботи з питань модернізації навчально-виховного процесу;впроваджувати передові методи у викладанні; правильно обирати форми, методи й засоби навчання.
Заступником директора Світою Г.І. з молодими педагогами було проведено:
- Круглий стіл «Сто порад учителю».
- Дидактична гра «Навчи дитину вчитися».
- Психологічний тренінг «Я - особистість».
- Анкетування «Проблеми, пошуки, знахідки».
- Огляд методичної виставки «Мої педагогічні уподобання».
- Відкриті уроки у молодих педагогів та їх наставників.
Молодими педагогами Мудрагелею О.Р. було проведено відкриті уроки у 5 класі з польської мови на тему : «Моя родина» та у 8 класі з зарубіжної літератури : « Лірика. Види лірики в Давній Греції й особливості їх розвитку». Пакліковською І. М. було проведено урок з фізики у 8 класі на тему : « Агрегатні стани речовини. Кристалічні та аморфні тіла. Наноматеріали».
Щоб правильно намітити шляхи
Індивідуальної допомоги вчителю,
Необхідно глибоко вивчити систему
його роботи ... та ознайомитись з тим,
Як він працює над підвищенням
Теоретичного і педагогічного рівня
В.О. Сухомлинський
Освіта - скарб, а праця - ключ до нього.
Методичний тиждень
у Підлісецькій ЗОШ І-ІІ ступенів
ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
В програму методичного тижня нашої школи входить: проведення відкритих уроків, позакласних виховних заходів , підготовка методичних розробок, виставки наочних посібників, дидактичного матеріалу, учнівських зошитів, творчих робіт учнів.
МЕТОЮ МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ Є:
- обмін досвідом роботи серед колег;
- підвищення педагогічної майстерності;
- надання методичної допомоги;
- вивчення перспективного педагогічного досвіду;
- ознайомлення з результатами роботи вчителів, які
атестуються;
- удосконалення професійної діяльності молодих спеціалістів;
- використання інтерактивних методів навчання;
- робота над вирішенням власної методичної проблеми та
методичної проблеми школи.
ЗАВДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ У ШКОЛІ:
- cтворення умов для найбільш повного розкриття здібностей, талантів кожного вчителя;
- розвиток ініціативи та творчого пошуку;
- використання перспективного педагогічного досвіду;
- використання інформаційних технологій.
Очікувані результати:
- Виявити педагогічний досвід з використання інноваційних технологій у практиці роботи вчителів школи;
- Дати змогу кожному вчителю бути активним учасником в обговоренні даного питання, підняти рівень методичної підготовки;
- Перевірити прагнення вчителів продемонструвати свої знання та вміння з методики, розвивати вміння застосовувати свої знання в незвичайних ситуаціях; дати рекомендації педагогічним працівникам.
Вчителями школи було проведено :
- Виховна година :« Роман Шухевич - генерал - хорунжий, головний командувач УПА»,( Пемпусь Д.В.,8-9 класи).
- Виховна година : «Снід - загроза людства»,(Поцілуйко О.М.,6-7 класи).
- Виховний захід : « Вічне слово Кобзаря»,(Голубко Е.Г.,5 клас).
- Відкриті уроки : Пемпусь М.І.,7 клас,християнська етика, Маскаль Г.М.,інтегрований урок,математика,6 клас,Голубко Е.Г. українська література,8 клас.
5. Дирекція школи з вчителями провела круглий стіл : "Від креативної особистості вчителя - до креативної особистості учня" .
У Підлісецькій ЗОШ І-ІІ ст..відбулися загальношкільні батьківські збори
Перед сучасною школою поставлено надзвичайно важливе завдання формування творчої, соціально активної , усебічно розвиненої особистості, громадянина - патріота. Це завдання можна успішно вирішити лише за умови створення міцного тандему між школою та батьками.
З метою інформування та обговорення актуальних питань та проблем, що виникають в процесі організації навчально-виховної роботи, 06 березня 2017 року в приміщенні школи відбулися загальношкільні батьківські збори, на яких були обговорені актуальні проблеми у школі та роль батьківської громадськості в справі навчання та виховання дітей в сучасних умовах.
Присутні
обрали головою зборів директора школи Пемпуся
І.В., а секретарем вчительку української мови та літератури Голубко Е.Г.. Далі учасники зборів
затвердили такий порядок денний:
1. Про стан підвезення учнів школи та
ремонт шкільного автобуса.
Пемпусь І.В., директор школи.
2. Про організацію гарячого харчування у ІІ
семестрі 2016-2017 н.р. та шляхи його покращення.
Пемпусь І.В., директор школи.
Тур Л.Г., відповідальна за харчування
3. Батьківський всеобуч: Діти в соціальних
мережах. Небезпечні ігри, гра «Синій кит».
Поцілуйко О.М., практичний психолог.
4.
Про підготовку до закінчення 2016-2017 навчального року та проведення ремонту
школи та навчальних класів.
Пемпусь І.В., директор школи.
Перед батьками виступив директор школи Ігор ПЕМПУСЬ, який докладно розповів про проблеми із підвезенням дітей, через несправність шкільного автобуса. Довів до відома батьків, які заходи приймаються для покращення ситуації та про ремонт автобуса. Також ознайомлено зі станом забезпечення учнів гарячим харчуванням у школі. Відповідальний за організацію харчування Люба ТУР роз'яснила, які категорії дітей мають право на безкоштовне харчування, та як відбувається харчування за програмою 60% на 40%. Практичний психолог Олена Поцілуйко провела батьківській всеобуч про небезпечні ігри в соціальних мережах. Актуальність цієї теми викликана ситуацією, яка склалася в середовищі сучасної молоді, що призводить до самогубств та фізичних і психологічних травм через поширення в соціальних мережах небезпечних захоплень, зокрема грою «Синій кит». На завершення І.Пемпусь ознайомив батьків з порядком закінчення навчального року, підготовкою та проведенням державної підсумкової атестації у 4 та 9 класах. Окремо зупинився на проблемах пов'язаних з ремонтом класів та школи в цілому. Заслухавши та обговоривши питання порядку денного, збори прийняли відповідні рішення.
Присутні на зборах батьки брали активну участь в обговоренні всіх питань, вносили свої пропозиції, зокрема Марія ТЛУМАК, Люба ЧУРКО, Ганна РОМАН, Ганна МИКОСОВСЬКА та інші, що засвідчило цікавість батьків до життя і проблеми школи та їх вирішення. Лише тісна співпраця між усіма учасниками навчально-виховного процесу дає можливість для розвитку сучасної школи.
«Урок - перше вогнище,
зігрівшись біля якого
людина прагне стати мислителем»
Г.О. Пуліна
Взаємовідвідування вчителями уроків має істотне значення у підвищенні педагогічної майстерності вчителів. Якщо молодий і недосвідчений учитель відвідає урок, що його проводить старший колега, то він може збагатити свій методичний багаж. Якщо ж досвідчений педагог відвідає урок менш досвідченого колеги, то зможе порадити йому, як удосконалити той чи той момент уроку. Можливо, й досвідчений педагог знайде щось корисне для себе у молодшого колеги.
Маскаль Г.М.,вчитель математики
Дебера Я.А.,вчитель зарубіжної літератури
Пемпусь Б.М.,вчитель біології та хімії
Тарньова О.Г.,вчитель початкових класів
Синиця М.Р.,вчитель української мови та літератури
Мудрагеля О.Р., вчитель польської мови
Пемпусь Д.В, вчитель історії
У процесі демократизації суспільного життя виховання молодої людини як особистості, що характеризується високими моральними якостями, суспільною активністю, високою культурою праці й поведінки, є одним із провідних напрямків державної молодіжної політики. Визнаючи це, ми розуміємо, що нагальним і важливим є саме створення та удосконалення механізмів, технологій, методів виховання спрямованих на розвиток особистості.
Школа готує молодь до життєдіяльності і покликана виконувати базові для цього функції - навчання та виховання. Впроваджуючи програмно-цільовий підхід щодо організації навчально-виховного процесу, педагогічний колектив нашої школи спрямовує свої дії на втілення напрямків виховних програм і насамперед, загальнодержавної виховної програми «Основні орієнтири виховання учнів загальноосвітніх шкіл».
До Вашої уваги матеріали щодо підготовки й проведення педради в Підлісецькій ЗОШ І-ІІ ступеня.
Роль методичної роботи в підвищенні рівня професійної підготовки вчителя
Якість навчально-виховного процесу школи, його результати певною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.
З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у школах проводять спеціальну методичну роботу, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, дає змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечує підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.
У процесі методичної роботи здійснюються підвищення наукового рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження у шкільну практику передового педагогічного досвіду, творче виконання перевірених рекомендацій, збагачення новими, прогресивними й досконалими методами і засобами навчання, вдосконалення навичок самоосвітньої роботи вчителя, надання йому кваліфікованої допомоги з теорії та практичної діяльності.
Методична робота в сучасній школі передбачає такі напрями:
1) поглиблення філософсько-педагогічних знань, спрямованих на відродження й розвиток національної освіти в Україні, вивчення педагогічної теорії та методики навчання і виховання, психології, етики, естетики, поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета і методики його викладання з урахуванням вимог Закону «Про мови» в Україні;
2) вивчення діалектики і принципів розвитку української національної школи; збагачення педагогічних кадрів надбаннями української педагогіки, науки, культури; вивчення теорії та досягнень науки з питань викладання предметів, володіння сучасними науковими методами; глибоке вивчення й практична реалізація оновлених програм і підручників, розуміння їх особливостей і виконання з позиції формування національної школи;
3) освоєння методики викладання додаткових предметів; випереджувальний розгляд питань методики вивчення складних розділів навчальних програм з проведенням відкритих уроків, використанням наочних посібників, ТЗН, дидактичних матеріалів;
4) освоєння і практичне застосування теоретичних положень загальної дидактики, методики та принципів активізації навчальної діяльності учнів і формування у них наукового світогляду, виходячи з вимог етнопедаго-гіки;
5) систематичне інформування про нові методичні рекомендації, публікації щодо змісту й методики навчально-виховної роботи, глибоке вивчення відповідних державних нормативних документів;
6) упровадження досягнень етнопедагогіки, психології та окремих методик і передового педагогічного досвіду із зверненням особливої уваги на використання в діяльності педагогічних колективів зразків національної культури і традицій.